Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wykończenia mieszkań / remonty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 10:23 am    Temat postu: Wykończenia mieszkań / remonty Odpowiedz z cytatem

Cześć,
Niedawno wprowadziłem się do budynku ul. Niecia 1, mam pytanie dotyczące montażu okapu kuchennego. Czy okrągły otwór obok kwadratowej wentylacji Helios służy do podłączenia okapu kuchennego ? czy może jest to jakieś zabezpieczenie przeciwpożarowe, które musi zostać jak w tej chwili, a okap jaki powinno się zamontować to ten z pochłaniaczem, a nie podłączeniem do okrągłego otworu wentylacji ?

https://zapodaj.net/77662e23748fa.jpg.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:30 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
YetiG

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 1:23 pm    Temat postu: Okap Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak, jak myślałeś. Podłączasz spiro. Te klapki są ruchome. Otworzą się jak włączysz wyciąg
Powrót do góry
michał

PostWysłany: Nie Paź 01, 2017 2:50 pm    Temat postu: Re: Wykończenia mieszkań / remonty Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Cześć,
Niedawno wprowadziłem się do budynku ul. Niecia 1, mam pytanie dotyczące montażu okapu kuchennego. Czy okrągły otwór obok kwadratowej wentylacji Helios służy do podłączenia okapu kuchennego ? czy może jest to jakieś zabezpieczenie przeciwpożarowe, które musi zostać jak w tej chwili, a okap jaki powinno się zamontować to ten z pochłaniaczem, a nie podłączeniem do okrągłego otworu wentylacji ?

https://zapodaj.net/77662e23748fa.jpg.html

Paweł, jeśli podłączasz tam rurę to nie potrzebujesz pochłaniacza w filtrami węglowymi, wystarczy zwykły wyciąg.
W przypadku gdy nie nie podłączasz okapu do komina/wentylacji a powietrze jedynie "krąży", wtedy wymagany jest pochłaniacz Smile

Tak to wygląda u mnie https://i.imgur.com/Z3NRZeg.png
Potrzebne były rura spiro i reduktor.
Powrót do góry
Paweł

PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wow, wielkie dzięki! świetnie to teraz wyjaśnione, innym lokatorom też przyda się taka informacja jakby były wątpliwości....
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: